Finské domy trendem dnešní doby

Dnešním trendem je návrat k přírodním materiálům, k přirozenosti a zdravým materiálům. Tento trend se mimo jiné projevuje také v bydlení. Mimořádně oblíbené jsou finské roubené domy, dřevostavby, kterou jsou nízkoenergetické a velmi ekologické. Finské domy jsou navíc krásné a staví se jak v tradiční alpském stylu, tak i v tom moderním. Obraťte se na Ecoholzhaus s společně se zkušenými architekty naplánujte přesně takový finský dům, ve kterém se vám bude žít co nejlépe. Na webových stránkách si můžete prohlédnout širokou nabídku srubů i informace o tomto ekologickém bydlení. Pokud si vyberete typ roubenky, která vás nejvíce zaujala, již vám nic nebrání v oslovení Ecoholzhaus, kde vám rádi vypracují návrh a předloží cenovou nabídku. Zákazník je vždy na prvním místě a veškeré finské domy jsou navrhovány i stavěny právě s příspěvkem přání a požadavků budoucího majitele. 

Dřevo je tím nejzdravějším materiálem pro lidský organismu, je hřejivé a velmi ekologické. Finské roubené domy jsou vysoce odolné a mají opravdu dlouhou životnost. Několik generací bude finský dům s nadšením užívat, nejenom díky dlouhé životnosti, ale také pro jeho nadčasovost a atraktivitu. Finské roubené jsou vhodné do horských prostředí, ale lidé si je pořizují do všech koutů České republiky. Jsou vhodné, jak pro mladé rodiny s dětmi, tak i pro seniory. Díky své vlastnosti ušetření energetických nákladů, jsou finské domy ideální i jako komerční prostory. Finské roubené domy se vyrábí z kvalitní severské borovice, která vyniká svou tvrdostí a tím, že nepraská. Tento strom splňuje veškeré tuzemské jakostní normy, které jsou zárukou dlouhé životnosti. Severské borovice jsou pro finské domy naprosto ideální. Navíc jsou velice silné a krásné. 

Finské roubené domy jsou díky kvalitní dřevu velice pevné a odolají i těm nejhrozivějším klimatickým podmínkám, které u nás můžete potkat. Dřevo nikdy nepřestane být moderní, proto se stále více mladých odpoutává od zděných domů a dává přednost právě dřevostavbám, které ušetří mnoho nákladů spojených s bydlením. Finské roubené domy jsou zárukou toho pravého tepla domova, po kterém každý touží. Všechny finské roubené domy jsou vyráběny moderní technikou, která zaručuje totožné vzduchotěsné vlastnosti jako cihlové nebo panelové domy. Na rozdíl od nich však finské domy pohlcují oxid uhličitý, což znamená jasný ekologický přínos.